جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43601
  تاریخ انتشار : 8 بهمن 1392 13:30
  تعداد بازدید : 577

  شورای حقوق بشر سازمان ملل خشونت های اخیر مصر را محکوم کرد

  به دنبال کشته و زخمی شدن ده ها تن از تظاهرکنندگان مصری، کمیسیونرعالی شورای حقوق بشر سازمان ملل ضمن ابراز نگرانی از افزایش این خشونت ها خواهان انجام تحقیقات فوری و بی طرفانه در این خصوص شد.

  alnashre.jpg2.jpg

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیرة، به دنبال کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از تظاهرکنندگان مصری در جریان اعتراضات در سومین سالروز انقلاب 25 ژانویه، ناوی پیلای، کمیسیونر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای نسبت به افزایش خشونت‌ها در مصر شدیدا ابراز نگرانی کرد و انجام تحقیقات در این زمینه را خواستار شد.

   

  ناوی پیلای در این بیانیه گفت: از همه طرف‌های درگیر در مصر می‌خواهیم که به خشونت‌ها پایان دهند. نیروهای امنیتی باید به حقوق اساسی مردم از جمله حق برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز احترام بگذارند.

   

  وی همچنین از مقامات مصری خواست به قوانین و چارچوب‌های بین‌المللی پایبند باشند تا همه مردم مصر بتوانند از حق آزادی بیان و آزادی‌ تظاهرات بدون ترس از بازداشت و یا اعمال خشونت بهره‌مند شوند. ناوی پیلای از تظاهرکنندگان نیز خواست تا در اعتراضات از شیوه‌های مسالمت‌آمیز استفاده کنند.

   

  کمیسیونر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد که نیروهای امنیتی برای استفاده از زور برای سرکوب اعتراضات همیشه باید در چارچوب قوانین بین‌المللی حقوق بشر و شاخصه‌های مربوط به آن اقدام کنند.

   

  در همین راستا، ناوی پیلای از مقامات مصری خواست تا تحقیقات فوری و بی‌طرفانه‌ای را در خصوص افزایش خشونت‌ها انجام دهند. وی همچنین از افزایش تعداد زندانیان سیاسی در جریان اعتراضات طبق گزارش‌های موجود ابراز نگرانی کرده و تصریح کرد که زندانیان یا باید هرچه سریعتر آزاد شوند و یا اتهامی که به آن‌ها وارد شده اثبات شده و طبق چارچوب‌های بین‌المللی تحویل مراجع قضایی شوند.

   

  این مقام ارشد سازمان ملل همچنین حملات خشونت‌آمیز به پلیس و نیروهای امنیتی از سوی معترضان را نیز محکوم کرد.

   

  در درگیری‌های میان حامیان اخوان‌المسلمین و نیروهای امنیتی مصر در سومین سالگرد انقلاب 25 ژانویه، 64 تن از تظاهرکنندگان کشته شدند.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28668190
اکنون :
55