جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43595
  تاریخ انتشار : 8 بهمن 1392 13:9
  تعداد بازدید : 549

  معاون دادگستری کرمان:

  هنر و رسانه از قوی ترین ابزارها برای پیشگیری از وقوع جرم هستند

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت : یکی از قوی ترین ابزارها برای پیشگیری از وقوع جرم استفاده از ظرفیت های موجود فرهنگی، اجتماعی و استفاده از هنر و رسانه است؛ از این رو با تولید فیلم و انیمیشن های پیشگیرانه قصد داریم سطح آگاهی های عمومی جامعه را بالا ببریم.

  6-251.jpg

  حمید خالقی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، اظهار کرد: پنجمین انیمیشن پیشگیری از وقوع جرم با موضوع (جیب‌بری در اتوبوس) توسط معاونت اجتماعی کرمان تولید شده و اکنون در سایت این معاونت به آدرس www.kermanpishgiri.ir قابل مشاهده و دریافت است.

   

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان بیان کرد: می‌توان با نمایش این فیلم‌ها در رسانه‌ها و استفاده از فضای مجازی و سایبری و حتی تلفن‌های همراه آگاهی‌های عمومی را نسبت به جرائم بالا برد.

   

  خالقی ادامه داد: ساخت فیلم‌های کوتاه و انیمیشن‌های پیشگیری با استفاده از واقعیت‌ پرونده‌های مختلف می‌تواند در ارتقاء آگاهی مردم نقش بسزایی داشته باشد.

   

  معاون اجتماعی دادگستری استان گفت: امید است با آسیب‌شناسی برخی از جرایم و بالا بردن سطح آگاهی جوانان و خانواده‌ها با برنامه‌ریزی‌های اصولی و با استفاده از همه ظرفیت‌های موجود فرهنگی، اجتماعی بتوان پیشگیری از جرم را به عنوان یک اندیشه در اولویت قرار داد تا شرایطی فراهم شود که همه شهروندان نیز پیش از انجام هر اقدامی با رویکرد تخصصی تدابیر پیشگیرانه را در دستور کار خویش قرار دهند به طوری که در جامعه شاهد کنترل جرم و مهار آسیب‌های اجتماعی باشیم.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28187247
اکنون :
10