جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43591
  تاریخ انتشار : 8 بهمن 1392 12:59
  تعداد بازدید : 645

  بازدید نماینده یونیسف در ایران از کانون اصلاح و تربیت قزوین

  نماینده دفتر یونیسف در ایران و مسؤلان قضایی استان از کانون اصلاح و تربیت پسران قزوین بازدید کردند.

  uni-1.jpg

  به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین، در حاشیه برگزاری شانزدهمین کارگاه ویژه دادرسی اطفال و نوجوانان، نماینده دفتر یونیسف در ایران و مسؤلان قضایی و قضات استان از کانون اصلاح و تربیت پسران بازدید کردند.

   

  حسن نورمحمدی رئیس کانون اصلاح و تربیت پسران قزوین در جمع بازدیدکنندگان هدف از نگهداری مددجویان را اصلاح و تربیت و بازتوانی آن‌ها عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین رسالت سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، آموزش، تربیت و ایجاد فرهنگ سالم زیستی در بین بزه کاران اطفال و نوجوان کانون اصلاح و تربیت است.

   

  وی با بیان این مطلب که شرایط برگزاری دوره‌های آموزش تحصیلی در مقاطع مختلف برای همه مددجویان فراهم است، خاطرنشان کرد: مددجویان علاوه بر امکان تحصیل در مقاطع ابتدایی تا متوسطه، در دوره‌های آموزش غیررسمی از جمله آموزش‌های دینی و اعتقادی، روان‌شناختی، مهارت‌های اساسی زندگی وحرفه‌آموزی شرکت دارند.

   

  رییس کانون اصلاح و تربیت پسران قزوین با تأکید بر اینکه نگاه ویژه‌ای بر حفظ بهداشت جسمی و روانی مددجویان وجود دارد، ادامه داد: واحد بهداشت و درمان این مرکز همراه با تیم روان‌شناسان، برنامه‌های پیشگیرانه مؤثری برای مددجویان اجرا کرده است.

   

  وی در ادامه با تاکید بر اینکه همه تلاش‌ها بر این است تا آسیب‌های ناشی از بروز بزه در بین مددجویان از بین برود، تصریح کرد: کار با این گروه سنی از حساسیت فوق العاده بالایی برخوردار است و کلیه موازین اصولی از جمله حفظ کرامت انسانی در این خصوص رعایت می‌شود.

   

  نورمحمدی با تشریح وضعیت شخصیتی این دسته از مددجویان و نوع بزه ارتکابی آن‌ها یادآور شد: دستگاه قضایی نسبت به حفظ حقوق شهروندی مددجویان تأکید داشته و امیدواریم با همکاری قضات شعب ویژه اطفال و نوجوانان، صدور احکام مجازات‌های جایگزین حبس منطبق با قوانین مجازات اسلامی جدید گسترش یابد.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28187247
اکنون :
6