جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 43589
  تاریخ انتشار : 8 بهمن 1392 12:53
  تعداد بازدید : 469

  هشدار یک مقام قضایی درباره خرید و فروش غیرقانونی املاک

  دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: مردم باید در خرید املاک توجه و دقت کافی داشته و در معاملات خود بر لزوم ارائه سند قانونی از طرف مقابل تاکید داشته باشند.

  40-195.jpg

  به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرتضی بیرام‌زاده در جلسه‌ای با حضور رئیس اتحادیه مشاورین املاک و مدیران عامل شرکت‌های تعاونی مسکن، با تاکید بر رعایت قوانین و مقررات جاری در خصوص معاملات املاک، از برخورد جدی و قاطع دستگاه قضایی با سودجویان و فرصت‌طلبانی که به صورت‌های غیرقانونی اقدام به خرید و فروش املاک می‌کنند، خبر داد.

   

  دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با اشاره به اینکه بر اساس گزارشات واصله عده‌ای از سودجویان اقدام به خرید و فروش اراضی واگذار شده یا در شرف واگذاری به تعاونی های مسکن ادارات دولتی و ...، می‌کنند، گفت: این املاک تا زمانی که تشریفات قانونی تبدیل اراضی زراعی به مسکونی را طی نکرده‌اند به عنوان اراضی زراعی تلقی می‌شوند و در بازار در بین مردم تحت عنوان اراضی املاک مسکونی خرید و فروش می‌شوند، افزود: این معاملات وجهه قانونی ندارد و متخلفان به عنوان کلاهبرداری تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

   

  وی به کلیه مشاوران املاک و بنگاه‌های معاملات ملکی هشدار داد تا از خرید و فروش زمین‌های مذکور قبل از تغییر کاربری و انجام کامل مراحل قانونی املاک جداً خودداری کنند.

   

   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28187247
اکنون :
12