جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 23145
  تاریخ انتشار : 30 بهمن 1391 16:48
  تعداد بازدید : 680

  بازديد نماينده سازمان ملل در کاهش تصادفات جهاني از مرکز مونيتورينگ راهور ناجا

  رئيس فدراسيون جهاني اتومبيلراني و نماينده سازمان ملل در كاهش تصادفات جاده اي و هيئت همراه به اتفاق سردار مؤمني عصر امروز از مركز مانيتورينگ پليس راهنمايي و رانندگي بازديد كرد.

  رئيس پليس راهور ناجا، در اين ديداربا بيان اينکه، تعداد کشته هاي سوانح رانندگي از 11 نفر به ازاي هر 10 هزار وسيله نقليه، به 8 نفر رسيده است، گفت: در سال 89، بالغ بر 23 هزار نفر، درسوانح رانندگي، جان خود را از دست دادند اما در پايان سال 90، کشته هاي سوانح رانندگي، به 20 هزار نفر رسيد.

  وي با اشاره به کاهش، 14 درصدي تلفات جاده اي در کشور، افزود: معتقد هستيم، کشته شدن حتي يک نفر نيز در سوانح رانندگي، رقم بالايي است و بايد کاهش يابد به همين دليل اقدامات گسترده‌اي براي كاهش تصادفات جاده‌اي و ايمن‌سازي معابر در دستور كار پليس قرار گرفته است.

  سردار مومني ادامه داد: اقدامات گسترده اي براي کاهش تصادفات جاده اي و ايمن سازي معابر در دستور کار پليس قرار گرفته است. 

  اين مقام انتظامي، با اشاره به راه اندازي مرکز مانيتورينگ پليس راهور ناجا در سال گذشته، با حضور رئيس جمهور گفت: اين مرکز بزرگترين مرکز خاورميانه به شمار مي آيد و در آن کليه ترددهاي جاده اي در سطح کشور، رصد مي شود.

  وي با اشاره به ارتباط مستقيم و زنده مرکز مانيتورينگ پليس راهورناجا با کليه شبکه هاي صدا و سيما، تصريح کرد: از اين مرکز به صورت زنده و لحظه اي، توصيه هاي پليس در خصوص قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي و نيز اخبار مربوط به حوادث جاده اي، اطلاع رساني مي شود.

  سردار مومني با اشاره به شماره گذاري يک ميليون و 700 هزار وسيله نقليه در سال گذشته، خاطرنشان کرد: طي اين مدت، يک ميليون و 900 هزار نفر گواهينامه جديد، دريافت کردند.

  رئيس پليس راهور ناجا، افزود: به دليل افزايش سفر در کشور، ضرورت نظارت و کنترل جاده هاي کشور از سوي پليس، پيش از پيش نمايان مي شود.

  مؤمني همچنين، حمايت و پشتيباني پليس راهنمايي و رانندگي را از كليه مسابقات و تورهاي اتومبيلراني يادآور شد و افزود: توسعه‌ي اين مسابقات ورزشي موجب تخليه هيجانات شده و به كاهش سوانح جاده‌اي كمك مي‌كند.

  وي، قانون جديد راهنمايي و رانندگي را يكي از اقدامات پليس براي كاهش سوانح جاده‌اي عنوان و تصريح کرد: علاوه بر اين اقدامات فرهنگي به منظور نهادينه كردن اجراي اين قانون از سال گذشته در دستور كار قرار گرفت.

  سردار مومني خاطرنشان كرد: مقرر شده كه ديدارها با نماينده‌ي سازمان ملل در امر كاهش تصادفات جاده‌اي كه رياست فدراسيون جهاني موتورسواري و اتومبيل‌راني را نيز بر عهده دارد ادامه يابد و همكاري‌هاي مشتركي به منظور كاهش سوانح جاده‌اي و انتقال تجربيات انجام شود.

  در ادامه اين ديدار، «جان تات» رئيس فدراسيون جهاني اتومبيلراني و نماينده سازمان ملل در كاهش تصادفات جاده اي؛ اقدامات پليس راهنمايي و رانندگي در سطح ايمن سازي و نيز كاهش سوانح رانندگي در جاده هاي كشور را قابل توجه توصيف كرد و افزود: اقداماتي كه فدراسيون موتورسواري و اتومبيل‌راني جمهوري اسلامي ايران براي توسعه‌ي پيست‌هاي ورزشي در چند سال گذشته انجام داده نيز قابل توجه است

  رئيس فدراسيون جهاني اتومبيلراني همچنين به تعامل و هماهنگي با فدراسيون اتومبيلراني ايران اشاره كرد.

  وي با اشاره به قانون طلايي سردار مؤمني گفت: در جاده ها رانندگان خودروها و در فدراسيون، اتومبيلرانان بايد اين قانون را رعايت كنند.

  نماينده سازمان ملل در كاهش تصادفات جهاني، عدم استفاده از كلاه ايمني از سوي موتورسيكلت سواران و نيز نبستن كمربند ايمني از سوي رانندگان و سرنشينان خودروها را يكي از دلايل مهم فوت آنان عنوان كرد.

  وي درباره حمايت‌هاي سازمان ملل متحد از جمهوري اسلامي ايران در امر كاهش سوانح جاده‌اي،گفت: دهه‌ي ميلادي حاضر ـ از سال 2011 تا 2020 ـ دهه‌ي ايمني جاده‌هاست و سازمان ملل براي اين منظور برنامه‌ي ويژه‌اي تدارك ديده كه حامي اجراي اين برنامه در ايران هستيم و با دولت و پليس راهنمايي و رانندگي براي تحقق اهداف اين دهه همكاري نزديكي خواهيم داشت.

  گفتني است، در پايان اين ديدار، «جان تات» رئيس فدراسيون جهاني اتومبيلراني و نماينده سازمان ملل در كاهش تصادفات جاده اي و هيئت همراه به اتفاق سردار مؤمني از مركز مانيتورينگ پليس راهنمايي و رانندگي بازديد كردند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
8