جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 23140
  تاریخ انتشار : 30 بهمن 1391 16:6
  تعداد بازدید : 630

  جای خالی پارکینگ طبقاتی در پایتخت

  با توجه به روند افرایش خودرو در این سالها و کم توجهی که مدیریت شهری به پارکینگ داشته در حال حاضر کمبود جای پارک یکی از مهمترین مشکلات شهروندان پایتخت است.

  به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، کمبود پارکینگ چالشی مهم در شهر تهران است. با اینکه ساخت پارکینگ در نقاط مختلف شهر یکی از برنامه های شهرداری است و از بخش خصوصی نیز برای اجرای آن دعوت و همکاری های لازم انجام شد اما همین امر نیز در خیابان های اصلی شهر به دلیل نبود زمین خالی با وسعت مناسب برای پارکینگ محدود بودن منابع مالی شهرداری با روند کندی پیش می رود.


  اما احداث پارکینگ های عمومی و طبقاتی به خصوص در خیابان های اصلی شهر یک نیاز است و در صورتی که عملیات اجرای آن با روند سریع تری پیش رود بخش عمده مشکل ترافیکی شهر برطرف خواهد شد.


  گفتنی است: هنوز جای خالی پارکینگ های طبقاتی که از شاخص های اصلی تدبیر اداره شهر است کمتر در هیاهوی بحران ترافیک و حمل و نقل و آلودگی هوا جایی پیدا کرده است.


  اما براساس دستور العمل معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران ضوابط جدید در راستای اجرا و تحقق احکام و منویات طرح های جدید توسعه تهران و به منظور رفع کمبود و پارکینگ تهیه و تدوین شده است.


  لازم به ذکر است: شرایط و ضوابط احداث پارکینگ های اختصاصی محلی به منظور تخریب و تشویق شهروندان به احداث و تامین سطوح پارکینگ به ویژه در محدوده بافت های فرسوده ریزدانه شهر تهران اعلام شد و در سطح شهر تهران تهیه و تدوین شده و در همه پهنه ها به استثای بافت های سیرانی و تاریخی قابل اجرا خواهد بود.


  امید است با اجرایی شدن طرح تفصیلی و احداث پارکینگ های مکانیزه و عمومی شاهد کاهش کمبودهای جای پارک در پایتخت باشیم.

   

  به نقل از :

  http://www.persiankhodro.com


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
8