جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 22611
  تاریخ انتشار : 18 بهمن 1391 16:51
  تعداد بازدید : 733

  اصلاح و ايمن سازي جاده ها و نقاط حادثه خيز استان اردبيل ضرورت دارد

  جلسه كميسيون ايمني راهها به رياست استاندار اردبيل و با حضور جمعي از مديران دستگاه هاي اجرايي ذي ربط در محل سالن شيخ صفي استانداري برگزار گرديد.

   

  ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۱ (۱۵:۳۹ب.ظ)


  به گزارش خبرگزاري موج به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل استانداري اردبيل، در اين جلسه استاندار اردبيل امنيت جاده اي را از ملزومات زندگي امروزي ذكر كرد و افزود: حضور پليس راه در جاده هاي مواصلاتي در تأمين امنيت جاده اي و كاهش تخلفات و سوانح رانندگي بسيار مؤثر است.
  دكتر سيدحسين صابري به تردد كاميون هاي حاصل بارهاي ترافيكي نظير شن و ماسه را ياد آور شد و افزود: اين اقدام به امنيت جاده و ايمني آن آسيب مي رساند و اين امر در راههاي روستايي بسيار حادثه خير است كه بايد راههاي پيشگيري از آن مد نظر باشد.
  وي يكي از اين آسيب ها را متوجه خودروهاي سواري عنوان كرد و گفت : ورود خودروها و وسايط نقليه سنگين به ويژه ادوات كشاورزي به مسيرهاي اصلي ، فرعي و روستايي از لحاظ زير ساختي و تردد ضربه وارد مي كند كه بايد دراين زمينه از ترددهاي بي رويه و نگراني هاي ناشي از اين امر پيشگيري شده و مراقبت بيشتر انجام شود.
  استاندار اردبيل تصريح كرد: به دليل پراكندگي معابر در استان نظارت ها كافي نبوده و احتمال قانون گريزي وجود دارد كه در اين زمينه بايد به حمل استاندارد توجه داشت و از وارد آمدن خسارت سنگين به زير ساخت هاي ديگر بخاطر پراكندگي معادن از هزينه هاي سنگين جلوگيري كرد.
  رئيس كميسيون ايمني راهها از برگزاري تور دوچرخه سواري آذربايجان و تعيين مسير اردبيل سراب و بالعكس اين مسير خبر داد و گفت: با توجه به اينكه كشورهاي مختلف در اين تور شركت دارند لازم است با مهيا كردن مقدمات برگزاري مناسب اين رويداد ورزشي اقدامي را انجام دهيم .
  استاندار اردبيل ضرورت استقرار دستگاه هاي خدمات رسان به ويژه هلال احمر را در محور اردبيل – سرچم ياد آور شد و گفت : به هر نحوي كه شده بايد از تصادفات اين محور جلوگيري كنيم و در كنار آن به احداث زير گذر در روستاهاي حاشيه جاده ها توجه كرده و اعتبار مورد نظر به احداث زير گذر براي تردد خودروهاي سنگين كشاورزي و عبور و مروز آنها اختصاص يابد .
  سپس در جريان اين جلسه معاونت امور عمراني استاندار و تني چند از مديران دستگاه هاي اجرايي دخيل به ارائه گزارش و بيان ديدگاه هاي خود در زمينه كاهش تصادفات جاده اي – خط كشي و نصب علائم راهنمايي و رانندگي در جاده ها – كنترل بارهاي ترافيكي برخورد قانوني با رانندگان متخلف – تأمين و تجهيز سيستم روستايي جاده ها و ترويج آموزش به رانندگان پرداختند.

   

   

  http://www.mojnews.com/fa/Miscellaneous/ViewContents.aspx?Contract=cms_Contents_I_News&r=979406


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
10