جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 22601
  تاریخ انتشار : 17 بهمن 1391 16:25
  تعداد بازدید : 539

  طرح مبارزه با آلودگي هوا به صحن علني مجلس رسيد

  طرح مبارزه با آلودگی هوا تکلیفی اثربخش برای رسیدن به هوای پاک

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، مبارزه با آلودگی هوا را نیازمند منابع مالی مشخص و دایمی خواند وگفت: در طرح مبارزه با آلودگی هوا تکالیف اثربخشی برای کاهش آلودگی هوای شهر های کشور لحاظ شده است.

  موید حسینی صدر در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در مورد بحرانی شدن آلودگی ‌هوای کلانشهر‌های کشور، تصریح کرد: طرح مبارزه با آلودگی هوا در فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس مورد کار کارشناسی قرار گرفته و هم اکنون در اداره قوانین مجلس در حال بررسی است که هفته جاری برای تصویب نمایندگان به صحن علنی می‌آید.

  نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، آلودگی هوا را عامل تهدید جدی سلامت شهروندان خواند وافزود: آلودگی هوا همزمان با برودت هوا به امری دایمی در کلانشهر‌های کشور تبدیل شده و امروزه بیماری‌های تنفسی، قلبی و عروقی و عصبی مهم‌ترین عارضه‌هایست که در پی آلودگی هوا جان شهروندان را به مخاطره انداخته است.

  وی ضمن بحران خواندن آلودگی هوا در کلانشهر‌ها، ادامه داد: مجلس و دستگاه‌های اجرایی و مدیریت شهری کشور باید به تصمیمی عاجل در زمینه مبارزه با آلودگی هوا برسند که تصویب قانون مبارزه با آلودگی هوا می‌تواند در حکم چنین جمع‌بندی‌نهایی باشد.

  وی افزود: در طرح مبارزه با آلودگی‌ هوا تکالیف و تأکیدات مهم و اثربخشی در زمینه کنترل تردد شهری، توسعه حمل ونقل عمومی، کاهش سن معاینه فنی خودرو‌ها، نظارت بر تولید خودرو با مصرف سوخت استاندارد و تولید سوخت استاندارد شده است.

  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، همچنین با ارائه پیشنهادی در زمینه کاهش آلودگی هوا در کلانشهر‌ها، گفت: باید رقم مشخصی به قیمت هر لیتر بنزین به طور مثال ۱۰۰ تومان و گازوئیل ۵۰ تومان به‌صورت مجزا از افزایش قیمت حامل‌های انرژی درهدفمندی یارانه‌ها در کلانشهر‌ها اضافه شود و از این محل تأمین اعتبار شده، هر ساله هزینه‌ای مجزا برای مبارزه با آلودگی هوا اختصاص یابد تا مبارزه با آلودگی هوا دارای منابع مالی مشخص و دائمی شود./

   

  به نقل:

  http://rc.majlis.ir/fa/news/show/829842


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
25