جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 10740
  تاریخ انتشار : 10 تیر 1395 11:30
  تعداد بازدید : 9664

  آخرین مصوبات شوراها

  آخرین مصوبات شوراها

  مصوبات مورخ 1395/04/01 لغایت 1395/04/10*** الف) شورای علی شهرسازی و معماری ب) شورای عالی اداری ج) شورای عالی انقلاب فرهنگی د) شورای عالی حفاظت محیط زیست و) شورای عالی حفاظت فنی


  مصوبات شوراها منتشره از
  1395/04/01 لغايت 1395/04/10
  در روزنامه رسمي جمهوري اسلامي ايران  مصوبات شوراها

  شورايعالي شهرسازی و معماری

  مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران پیرامون احداث شهرک صنعتی دارویی برکت

  مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص تعاونی های شمال و شمال شرق تهران

  مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر سراب دوره

  مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر بجستان

  مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع ـ تفصیلی شهر توحید

  مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع ـ تفصیلی شهر نودخاندوز  شورايعالي شهرسازی و معماری

  مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران پیرامون احداث شهرک صنعتی دارویی برکت

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 20770-8/4/1395

  شماره ۱۰۱۳۹/۳۰۰-۱۳۹۵/۳/۱۱
  استاندار محترم و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز
  به استحضار می رساند: شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۳/۳ موضوع درخواست احداث شهرک صنعتی دارویی برکت در خارج از حریم شهر کوهسار را مورد بررسی قرارداد و ضمن تذکر این نکته که مصوبه مورخ ۱۳۹۰/۶/۱۳ هیئت محترم وزیران با احکام طرح مجموعه شهری مبنی بر محدودیت استقرار جمعیت و فعالیت در اطراف تهران و سیاست کلی محدودیت استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران و همچنین با ضوابط کلی پدافند غیرعامل با توجه به تمرکز صنایع حساس دارویی در یک نقطه در تعارض است؛ با این حال و با عنایت به اینکه مصوبه هیئت وزیران فعلاً نافذ و حاکم می باشد و با توجه به غیر زراعی بودن اراضی مورد نظر (اراضی مورد نظر منابع ملی بوده و در حریم قبلی شهر کوهسار واقع شده و از طرف اداره کل راه و شهرسازی استان به متقاضی واگذار شده است) با کلیات موضوع منوط به تحقق شرایط زیر موافقت می نماید:
  ۱- در طرح شهرک، قابلیت استقرار بیش از دویست واحد صنعتی دارویی پیش بینی شده است و این تعداد با توجه به کل کارخانه های دارویی موجود متعلق به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و سایرین، بسیار بیش از نیاز واقعی است. لذا پیشنهاد می گردد با حفظ کلیت طرح، هرگونه عملیات اجرایی حداکثر در یک سوم از اراضی (حدود شصت هکتار) صورت گیرد و مابقی اراضی با حفظ کاربری موجود در طرح شهرک تثبیت گردد و شهرک ساز ضمن حفظ کلیت طرح پیشنهادی شهرک از اجرای واحدهای متقاضی به صورت پراکنده در سایت خودداری نماید.
  ۲- با عنایت به اینکه طبق مصوبه صدرالذکر هیئت وزیران تحقق احداث شهرک دارویی برکت مستلزم انتقال کارخانه های موجود ستاد اجرایی از محدوده شهر تهران می باشد، مقرر گردید برنامه مدون و مشخص انتقال کارخانه های مذکور شامل کاربری فعلی و آتی اراضی کارخانه های منتقل شده و توافقات مورد نیاز در هماهنگی کامل با طرح جامع و تفصیلی تهران ظرف مدت حداکثر سه ماه به دبیرخانه شورای عالی ارائه و در صورت تأیید به همراه اسناد شهرک دارویی ابلاغ شود.
  ۳- با عنایت به قرارگیری شهرک پیشنهادی بر روی سفره های آب زیرزمینی، لازم است طرح جامع جمع آوری و مدیریت پساب ها و پسماندهای شهرک توسط مشاور ذی صلاح تهیه و پس از تأیید مشترک وزارت نیرو و اداره کل محیط زیست استان به همراه اسناد طرح توسط دبیرخانه شورای عالی ابلاغ شود.
  ۴- نقشه تفکیکی شهرک و ضوابط ساخت و ساز با تأکید بر حداقل بارگذاری ممکن و با رعایت مفاد بند ۲ پس از تأیید دبیرخانه شورای عالی ابلاغ گردد.
  ۵- شرایط مندرج درمصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مربوط به اراضی وزارت کشور و همچنین مفاد نامه شماره ۹۱۲/۱/۲۵۷۶ مورخ ۱۳۹۱/۴/۲۸ اداره کل حفاظت محیط زیست به طور کامل در طرح لحاظ شود. علاوه بر موارد فوق کلیه واحدهایی که در این شهرک استقرار می یابند موظف به انجام ارزیابی اثرات زیست محیطی و رعایت استانداردها و حدود مجاز خروجی مطابق با استانداردهای روز دنیا به تشخیص سازمان حفاظت محیط زیست هستند. مسئولین شهرک موظفند قبل از انجام هرگونه عملیات اجرایی ارزیابی زیست محیطی تجمعی شهرک را انجام داده و تأیید لازم را از سازمان حفاظت محیط زیست اخذ نمایند.
  ۶- مجوز تخصیص آب صنعت مورد نیاز از وزارت نیرو اخذ شود.
  ۷- با توجه به اینکه پیش بینی می شود اشتغال قابل توجهی پس از بهره برداری برای این شهرک صنعتی ایجاد گردد، لذا می بایست مطالعات ترافیکی در قالب مطالعات عارضه سنجی برای این شهرک  انجام شود و اثرات آن بر روی آزادراه تهران، کرج، قزوین و سایر مسیرهای مرتبط مبنی بر ترافیک ساعت اوج، تحلیل و محاسبه گردد.
  معاون معماری و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ـ پیروز حناچی

  مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص تعاونی های شمال و شمال شرق تهران

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 20770-8/4/1395

  شماره ۱۰۹۴۴/۳۰۰-۱۳۹۵/۳/۱۷
  استاندار محترم تهران
  رئیس سازمان زمین و مسکن
  به استحضار می رساند: شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۳/۳ موضوع تعیین اولویت مکان یابی اراضی جهت تأمین زمین معوض تعاونی های واقع در شمال و شمال شرق حریم تهران که در اجرای مصوبه مورخ ۱۳۹۳/۱۰/۱۰  هیئت محترم وزیران برای ساماندهی تعاونی های مذکور پیشنهاد شده است، را مورد بررسی قرار داد و به شرح زیر اتخاذ تصمیم نمود:
  ۱- ضمن یادآوری وجود ظرفیت های قابل توجه در شهرهای جدید اقماری اطراف تهران و با توجه به تأکیدات طرح های فرادست در سطح مجموعه شهری تهران مبنی بر جلوگیری از استقرار فعالیت و سکونت جدید در سطح مجموعه شهری تهران، استفاده از پتانسیل شهرهای جدید موجود به عنوان اولین اولویت در تأمین معوض تعاونی های مذکور در دستور کار قرار گیرد.
  ۲ـ با عنایت به اینکه ساز وکار شناسایی اعضا، میزان سهم هر عضو، نحوه ایجاد مالکیت و حقوق ادعایی، میزان استقبال اعضای تعاونی ها از اراضی معوض و غیره به صورت دقیق مشخص نیست؛ هرگونه اقدام در اراضی مدنظر، اعم از تهیه طرح، آماده سازی و ... به صورت مرحله ای و با رعایت اولویت های پیشنهادی و با رصد میزان موفقیت طرح توسط دبیرخانه شورای عالی و متناسب با میزان آزادسازی اراضی تعاونی ها انجام گیرد.
  ۳- اراضی به مساحت ۲۲۱ هکتار موسوم به «دره بهشت» با عنایت به وقوع در منطقه چهارگانه محیط زیستی (پارک ملی خجیر) به طور کامل از اولویت های پیشنهادی حذف می گردد.
  ۴- از آنجا که حدود ۸۵% سطح اراضی موسوم به طاهرآباد در شیب بیش از ۱۵%  (و از این مقدار حدود ۵۰% درشیب بیش از ۳۰%) واقع شده اند، و این در حالی است که اراضی با شیب مناسب (کمتر از ۱۵%) نیز در سطح سایت پراکنده اند. لذا هرگونه توسعه شهری در آن متضمن هزینه آماده سازی فراوان خواهد بود. ضمن اینکه ماهیت تپه ماهوری زمین باعت شده که الگوی بارگذاری تراکمی در آن بیشتر متمایل به تراکم های کم و متوسط با قطعات بزرگ باشد که این امر علی رغم پتانسیل های مناسب زمین، با اهداف اصلی تخصیص اراضی که استفاده حداکثری از سطح زمین برای پاسخگویی به بیشترین متقاضی است، در تعارض است. لذا زمین مذکور به عنوان آخرین اولویت و پس از تأیید دبیرخانه شورای عالی مطرح گردد.
  ۵- شورای عالی مکان یابی اراضی درسه نقطه دیگر را مطابق پیشنهاد مشاور و به ترتیب اولویت شامل: اراضی عرب آباد، گلدره و شریف آباد منوط به تحقق شرایط زیر تأیید می نماید:
  ۱-۵- وزارت نیرو ظرف مدت حداکثر دو ماه در خصوص امکان تخصیص آب در اراضی مذکور اعلام نظر نماید.
  ۲-۵- بخش هایی از اراضی که به هر دلیل اعم از شیب زیاد (بیش از ۳۰%)، حرایم قانونی، معارضان حقوقی و غیره اساساً غیرقابل برنامه ریزی می باشند از شمول مطالعات و تهیه طرح خارج شوند. (مخصوصا در مورد اراضی گلدره)
  ۳-۵- تمهیدات لازم جهت حداکثر بارگذاری تراکمی، حداقل به میزان طرح جامع شهرهای مجاور و با حفظ کیفیت فضایی و عملکردی اتخاذ گردد.
  ۴-۵- عدم تداخل اراضی شریف آباد با مناطق چهارگانه حفاظت شده محیط زیست الزامی است.
  مراتب جهت استحضار و صدور دستور انعکاس و اقدام اعلام می شود.
  معاون معماری و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ـ پیروز حناچی

  مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر سراب دوره

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 20770-8/4/1395

  شماره ۹۷۰۰/۳۰۰-۱۳۹۵/۳/۹
  استاندار محترم و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان لرستان
  در اجرای بند ۵ ماده ۴ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران شهری، به پیوست یک سری اسناد و مدارک طرح جامع شهر سراب دوره موضوع مصوبه مورخ ۱۳۹۵/۱/۲۳ شورای عالی به شرح ذیل، جهت اجرا، ابلاغ می گردد.
  ۱. یک جلد آلبوم نقشه های طرح
  ۲. یک دفترچه مطالعات طرح
  ۳. یک جلد دفترچه ضوابط و مقررات اجرایی طرح
  دستور فرمایید مراتب به شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی ذی ربط ابلاغ و مراقبت گردد تا شهرداری با مراعات کامل جنبه های فنی، ضوابط و مقررات طرح و با همکاری مؤثر شورای اسلامی شهر از طریق برنامه ریزی و تصویب طرح ها و لوایح مورد نیاز، موجبات تحقق اهداف مورد نظر طرح در افق برنامه فراهم گردد.
  همچنین به آگاهی می رساند طرح مذکور برای جمعیت ۲۰۳۲ نفر در افق ۱۴۰۸ در محدوده ای به مساحت ۷۵/۷ هکتار و حریم ۴۵۹ هکتاری، برنامه ریزی و تصویب گردیده است و از تاریخ ابلاغ مصوبه برابر ماده ۷ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران این طرح لازم الاجرا است و کلیه اقدامات شهرداری در خصوص توسعه و برنامه های اجرایی آن در چارچوب اسناد و مدارک ذی ربط امکان پذیر است و ایجاد تغییر در اسناد و برنامه های طرح جامع (اعم از مغایرت های اساسی و غیراساسی) منوط به رعایت ضوابط آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران شهری و سایر مصوبات شورای عالی خواهد بود.
  به موجب ماده ۵ و تبصره های مربوطه از قانون تعاریف محدوده و حریم شهر، روستا و شهرک و نحوه تعیین آنها، محدوده شهر حداکثر ظرف سه ماه از ابلاغ مصوبه طرح جامع شهری، به صورتی که کلیه نقاط آن قابل شناسایی و پیاده کردن روی زمین باشد توسط شهرداری تدقیق شده و پس از کنترل و امضای دبیر مرجع تصویب کننده با امضای استاندار جهت اجرا به شهرداری و دستگاه های اجرایی ذی ربط ابلاغ می گردد و چنانچه اقدامات لازم ظرف مهلت مقرر به انجام نرسد استاندار دستور تدقیق محدوده به سایر مراجع ذی صلاح را صادر خواهد کرد و پی گیری اجرای این ماده برعهده دبیرخانه مرجع تصویب کننده طرح ها (تفویض شده به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها) خواهد بود.
  همچنین لازم است بلافاصله طرح تفصیلی بر اساس معیارها و ضوابط کلی طرح جامع شهر تهیه گردد که در طرح مذکور نحوه استفاده از زمین های شهری در سطح محلات شهر و موقعیت و مساحت دقیق زمین برای هریک از آنها و وضع دقیق و تفصیلی شبکه عبور و مرور و میزان تراکم جمعیت و تراکم ساختمانی در واحدهای شهری و اولویت های مربوط به مناطق به سازی و نوسازی و توسعه و حل مشکلات شهری و موقعیت کلیه عوامل مختلف شهری در آن تعیین می شود و نقشه ها و مشخصات مربوط به مالکیت بر اساس مدارک ثبتی تهیه و تنظیم می گردد.
  اضافه می گردد که برابر تبصره ذیل ماده ۷ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در موارد ابهام و اشکال و اختلاف نظر در نحوه اجرای طرح جامع و تفصیلی شهری مراتب در شورای عالی مطرح و نظر آن شورا قطعی و لازم الاجرا خواهد بود.
  معاون معماری و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ـ پیروز حناچی

  مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع شهر بجستان

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 20770-8/4/1395

  شماره ۹۶۹۶/۳۰۰-۱۳۹۵/۳/۹
  استاندار محترم و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان رضوی
  احتراماً در اجرای بند ۵ ماده ۴ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران شهری، به پیوست دو سری اسناد و مدارک طرح جامع شهر بجستان موضوع مصوبه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۷ شورای عالی به شرح ذیل، جهت اجرا، ابلاغ می گردد.
  ۱. یک جلد آلبوم نقشه های طرح
  ۲. شش جلد دفترچه مطالعات طرح
  ۳. یک جلد دفترچه ضوابط و مقررات اجرایی طرح
  دستور فرمایید مراتب به شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی ذی ربط ابلاغ و مراقبت گردد تا شهرداری با مراعات کامل جنبه های فنی، ضوابط و مقررات طرح و با همکاری مؤثر شورای اسلامی شهر از طریق برنامه ریزی و تصویب طرح ها و لوایح مورد نیاز، موجبات تحقق اهداف مورد نظر طرح در افق برنامه فراهم گردد.
  همچنین به آگاهی می رساند طرح مذکور برای جمعیت ۱۶۹۰۱ نفر در افق ۱۴۰۹ در محدوده ای به مساحت ۳۸۵/۵ هکتار و حریم ۲۴۲۰/۸ هکتاری، برنامه ریزی و تصویب گردیده است و از تاریخ ابلاغ مصوبه برابر ماده ۷ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران این طرح لازم الاجرا است و کلیه اقدامات شهرداری در خصوص توسعه و برنامه های اجرایی آن در چارچوب اسناد و مدارک ذی ربط امکان پذیر است و ایجاد تغییر در اسناد و برنامه های طرح جامع (اعم از مغایرت های اساسی و غیراساسی) منوط به رعایت ضوابط آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران شهری و سایر مصوبات شورای عالی خواهد بود.
  به موجب ماده ۵ و تبصره های مربوطه از قانون تعاریف محدوده و حریم شهر، روستا و شهرک و نحوه تعیین آنها، محدوده شهر حداکثر ظرف سه ماه از ابلاغ مصوبه طرح جامع شهری، به صورتی که کلیه نقاط آن قابل شناسایی و پیاده کردن روی زمین باشد توسط شهرداری تدقیق شده و پس از کنترل و امضای دبیر مرجع تصویب کننده با امضای استاندار جهت اجرا به شهرداری و دستگاه های اجرایی ذی ربط ابلاغ می گردد و چنانچه اقدامات لازم ظرف مهلت مقرر به انجام نرسد استاندار دستور تدقیق محدوده به سایر مراجع ذی صلاح را صادر خواهد کرد و پی گیری اجرای این ماده برعهده دبیرخانه مرجع تصویب کننده طرح ها (تفویض شده به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها) خواهد بود.
  همچنین لازم است بلافاصله طرح تفصیلی بر اساس معیارها و ضوابط کلی طرح جامع شهر تهیه گردد که در طرح مذکور نحوه استفاده از زمین های شهری در سطح محلات شهر و موقعیت و مساحت دقیق زمین برای هریک از آنها و وضع دقیق و تفصیلی شبکه عبور و مرور و میزان تراکم جمعیت و تراکم ساختمانی در واحدهای شهری و اولویت های مربوط به مناطق به سازی و نوسازی و توسعه و حل مشکلات شهری و موقعیت کلیه عوامل مختلف شهری در آن تعیین می شود و نقشه ها و مشخصات مربوط به مالکیت بر اساس مدارک ثبتی تهیه و تنظیم می گردد.
  اضافه می گردد که برابر تبصره ذیل ماده ۷ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در موارد ابهام و اشکال و اختلاف نظر در نحوه اجرای طرح جامع و تفصیلی شهری مراتب در شورای عالی مطرح و نظر آن شورا قطعی و لازم الاجرا خواهد بود.
  معاون معماری و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ـ پیروز حناچی

  مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع ـ تفصیلی شهر توحید

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 20770-8/4/1395

  شماره ۱۰۱۷۲/۳۰۰-۱۳۹۵/۳/۱۱
  استاندار محترم و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان ایلام
  در اجرای بند ۵ ماده ۴ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران شهری، به پیوست دو سری اسناد و مدارک طرح جامع ـ تفصیلی شهر توحید موضوع مصوبه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۷ شورای عالی به شرح ذیل، جهت اجرا، ابلاغ می گردد.
  ۱. یک جلد آلبوم نقشه های طرح
  ۲. دو دفترچه مطالعات طرح
  ۳. یک دفترچه ضوابط و مقررات اجرایی طرح
  دستور فرمایید مراتب به شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی ذی ربط ابلاغ و مراقبت گردد تا شهرداری با مراعات کامل جنبه های فنی، ضوابط و مقررات طرح و با همکاری مؤثر شورای اسلامی شهر از طریق برنامه ریزی و تصویب طرح ها و لوایح مورد نیاز، موجبات تحقق اهداف مورد نظر طرح در افق برنامه فراهم گردد.
  به علاوه به استناد ماده ۵ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تأکید می گردد این ابلاغ صرفاً شامل اسناد در مقیاس طرح جامع شهر می باشد و اسناد تفصیلی طرح باید به تأیید کمیسیون ماده ۵ استان برسد.
  همچنین به آگاهی می رساند طرح مذکور برای جمعیت ۵۸۳۰ نفر در افق ۱۴۰۹ در محدوده ای به مساحت ۱۶۵/۷ هکتار و حریم ۸۵۶/۵ هکتاری، برنامه ریزی و تصویب گردیده است و از تاریخ ابلاغ مصوبه برابر ماده ۷ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران این طرح لازم الاجرا است و کلیه اقدامات شهرداری در خصوص توسعه و برنامه های اجرایی آن در چارچوب اسناد و مدارک ذی ربط امکان پذیر است و ایجاد تغییر در اسناد و برنامه های طرح جامع (اعم از مغایرت های اساسی و غیراساسی) منوط به رعایت ضوابط آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران شهری و سایر مصوبات شورای عالی خواهد بود.
  به موجب ماده ۵ و تبصره های مربوطه از قانون تعاریف محدوده و حریم شهر، روستا و شهرک و نحوه تعیین آنها، محدوده شهر حداکثر ظرف سه ماه از ابلاغ مصوبه طرح جامع شهری، به صورتی که کلیه نقاط آن قابل شناسایی و پیاده کردن روی زمین باشد توسط شهرداری تدقیق شده و پس از کنترل و امضای دبیر مرجع تصویب کننده با امضای استاندار جهت اجرا به شهرداری و دستگاه های اجرایی ذی ربط ابلاغ می گردد و چنانچه اقدامات لازم ظرف مهلت مقرر به انجام نرسد استاندار دستور تدقیق محدوده به سایر مراجع ذی صلاح را صادر خواهد کرد و پی گیری اجرای این ماده برعهده دبیرخانه مرجع تصویب کننده طرح ها (تفویض شده به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها) خواهد بود.
  اضافه می گردد که برابر تبصره ذیل ماده ۷ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در موارد ابهام و اشکال و اختلاف نظر در نحوه اجرای طرح جامع و تفصیلی شهری مراتب در شورای عالی مطرح و نظر آن شورا قطعی و لازم الاجرا خواهد بود.
  معاون معماری و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ـ پیروز حناچی

  مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در خصوص طرح جامع ـ تفصیلی شهر نودخاندوز

  منتشره در روزنامه رسمی شماره 20770-8/4/1395

  شماره ۹۷۰۹/۳۰۰-۱۳۹۵/۳/۹
  استاندار محترم و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان گلستان
  در اجرای بند ۵ ماده ۴ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و ماده ۴۲ آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران شهری، به پیوست دو سری اسناد و مدارک طرح جامع ـ تفصیلی شهر نودخاندوز موضوع مصوبه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۷ شورای عالی به شرح ذیل، جهت اجرا، ابلاغ می گردد.
  ۱. یک جلد آلبوم نقشه های طرح
  ۲. دو دفترچه مطالعات طرح
  ۳. یک دفترچه ضوابط و مقررات اجرایی طرح
  دستور فرمایید مراتب به شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی ذی ربط ابلاغ و مراقبت گردد تا شهرداری با مراعات کامل جنبه های فنی، ضوابط و مقررات طرح و با همکاری مؤثر شورای اسلامی شهر از طریق برنامه ریزی و تصویب طرح ها و لوایح مورد نیاز، موجبات تحقق اهداف مورد نظر طرح در افق برنامه فراهم گردد.
  به علاوه به استناد ماده ۵ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران تأکید می گردد این ابلاغ صرفاً شامل اسناد در مقیاس طرح جامع شهر می باشد و اسناد تفصیلی طرح باید به تأیید کمیسیون ماده ۵ استان برسد.
  همچنین به آگاهی می رساند طرح مذکور برای جمعیت ۳۴۰۷ نفر در افق ۱۴۰۵ در محدوده ای به مساحت ۱۱۶/۹ هکتار و حریم ۴۲۲ هکتاری، برنامه ریزی و تصویب گردیده است و از تاریخ ابلاغ مصوبه برابر ماده ۷ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران این طرح لازم الاجرا است و کلیه اقدامات شهرداری در خصوص توسعه و برنامه های اجرایی آن در چارچوب اسناد و مدارک ذی ربط امکان پذیر است و ایجاد تغییر در اسناد و برنامه های طرح جامع (اعم از مغایرت های اساسی و غیراساسی) منوط به رعایت ضوابط آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران شهری و سایر مصوبات شورای عالی خواهد بود.
  به موجب ماده ۵ و تبصره های مربوطه از قانون تعاریف محدوده و حریم شهر، روستا و شهرک و نحوه تعیین آنها، محدوده شهر حداکثر ظرف سه ماه از ابلاغ مصوبه طرح جامع شهری، به صورتی که کلیه نقاط آن قابل شناسایی و پیاده کردن روی زمین باشد توسط شهرداری تدقیق شده و پس از کنترل و امضای دبیر مرجع تصویب کننده با امضای استاندار جهت اجرا به شهرداری و دستگاه های اجرایی ذی ربط ابلاغ می گردد و چنانچه اقدامات لازم ظرف مهلت مقرر به انجام نرسد استاندار دستور تدقیق محدوده به سایر مراجع ذی صلاح را صادر خواهد کرد و پی گیری اجرای این ماده برعهده دبیرخانه مرجع تصویب کننده طرح ها (تفویض شده به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها) خواهد بود.
  اضافه می گردد که برابر تبصره ذیل ماده ۷ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در موارد ابهام و اشکال و اختلاف نظر در نحوه اجرای طرح جامع و تفصیلی شهری مراتب در شورای عالی مطرح و نظر آن شورا قطعی و لازم الاجرا خواهد بود.
  معاون معماری و شهرسازی و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ـ پیروز حناچی
   


   


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
16